• Site Rules
 • Contact

 

مــوضوعـات ســایت
رهگیری ثبت نام ها
جدید ترین مطالب
پـنـل کــاربری
لینک دوستان
تاریخ : 8 دی 1392
موضوع : مناسبت ها

حماسه      حماسه ماندگار

در حماسه ماندگار 9دی، دست اراده الهی دیده شد. 9دی کار خداست، دست من و امثال من نیست

حماسه 9دی
حماسه ماندگار9دی بدون شک بی‌نظیرترین حرکت مردمی تاریخ انقلاب اسلامی در حفاظت از نظام مقدّس جمهوری اسلامی و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران بود که فصلی جدید از بصیرت، هوشیاری،دشمن‌شناسی و غیرت دینی و انقلابی در صحیفه تاریخ مبارزات مردم مسلمان ایران رقم زد.9دی 1388به واسطه حرکت عظیم، حیرت‌انگیز و فوق‌العاده مردم، در تاریخ ماندگار شد. آن چه در حماسه ماندگار 9دی رخ داد در واقع برخاسته از حرکتی ایمانی و با انگیزه خدایی بود که به هیچ‌وجه با اراده انسانی انجام شدنی نبود و این همان نکته‌ای است که مقام معظّم رهبری(مدّظلّه‌العالی) بارها دربیانات خود به آن تاکید کرده‌اند و فرمودند: در 9دی دست اراده الهی دیده شد وگرنه این کارها کارهایی نیست که با اراده امثال ما انجام بگیرد؛ این کار خداست، این دست قدرت الهی است؛ این چیزها دست من و امثال من نیست. این جریان پس از انتخابات دهم ریاست‌جمهوری طبق طرّاحی دشمنان خارجی انقلاب اسلامی تلاش داشت، از اردوکشی‌های خیابانی به عنوان اهرم فشاری برای حذف نظام اسلامی یا لااقل وادار کردن آن به پذیرش فرایند استحاله و کشیدن خط بطلان بر جمهوریّت و اسلامیّت نظام استفاده کند، پس از مدّتی به این نتیجه رسید که «دروغ بزرگ تقلّب» بیش از آن چه تاکنون بوده،پتانسیل و ظرفیّت به خیابان کشاندن بدنه اجتماعی آن ها را ندارد لذا از میانه راه با تعریف مفاهیم جدید و متوسّل شدن به آیین‌ها و مراسم انقلاب، سعی داشت به هر نحو مکن، جریان رو به زوال فتنه ها زنده نگه دارد.
 

دلایل انتخاب آئین‌های ملّی- مذهبی برای اغتشاش‌آفرینی این بود:

1. بی نیاز بودن به مجوّز قانونی در حضور خیابانی برای آئین‌های ملّی و مذهبی

2. افزایش حساسیّت رسانه‌ها و افکار عمومی و امکان دیده شدن اعتراضات و اغتشاشات

این جریان با همین استدلال برنامه خود را بر آئین‌ها و مراسم‌های انقلاب اسلامی متمرکز کرد.سوءاستفاده و اغتشاش در آیین نماز جمعه عبادی سیاسی جمعه که محل اجتماع مسلمین است،حمله به سیاست‌های آرمانی انقلاب اسلامی ایران در روز جهانی قدس و ایجاد آشوب و بلوا در روز13آبان،‌روز ملّی مبارزه با استکبار جهانی، همین‌طور ایجاد اغتشاش درروز16آذرسال1388 و توهین و جسارت به ساحت مقدّس حضرت امام خمینی(ره) و آخرین مورد آن شکستن حرمت ایّام عزاداری اباعبداللالحسین(ع) توسّط این جریان را باید در همین حیطه قلمداد کرد.آن چه مهمّ است، بازخوانی حماسه ماندگاری ا‌ست که به تعابیری انقلاب سوم نام گرفته است، حماسه‌ای که درلحظه‌ای ناب به مدد حمایت از اصل و اصالت انقلاب اسلامی آمد و حیاتی دوباره به آن بخشید.مشخص شد که دشمن در عدّه‌ای نفوذ دارد. آن ها در نقش پیاده‌نظام بازیچه دشمن شدند و خیانت بزرگی را رقم زدند، برخی با تحلیل‌های غلط در میدان دشمن عمل کردند و حرکت این جریان را تاییدکردند، برخی از نخبگان فکری و سیاسی کشور تحت تاثیر تحلیل‌های ناکافی و وابستگی‌های مختلف دنیایی در مقابل فتنه سکوت کردند و برخی نیز در صراط مستقیم انقلاب با تأسی از گفتمان و مواضع رهبر معظّم انقلاب اسلامی با جریان به موقع مقابله کردند، از مواضع رهبری حمایت کردند و به روشنگری علیه فتنه پرداختند.
 

گزارشی از ابعاد مختلف حماسه ماندگار 9دی

1. تبیین موقعیّت ممتاز و برتر نظام جمهوری اسلامی در آستانه انتخابات 88:موقعیّت ممتاز و برتر ایران در فنّ‌آوری هسته‌ای موفقیّت ایران در لبنان، فلسطین، عراق و اثرگذاری جدی نظام جمهوری اسلامی در منطقه و دست برتر ایران در مذاکرات هسته‌ای باعث شده بود که اتحادیه اروپا و آمریکا درخواست جدی برای ادامه مذاکرات 1+5 و قبول شرایط جمهوری اسلامی راداشته باشند، حضور 85درصدی مردم در انتخابات، در آغاز دهه چهارم حیات نظام جمهوری اسلامی ایران.

2.لطمه به اعتبار، جایگاه و سرمایه‌های کشور با دروغ بزرگ تقلّب:این جریان با دروغ بزرگ تقلب(که بعدّها خودشان چه در جلسه در حضور مقام معظّم رهبری چه دربازجویی‌ها چه در تحلیل‌های داخلی اذعان کردند که امکان تقلب در سطح گسترده وجود ندارد) واردوکشی‌های خیابانی و بیانیه‌های تند بعد از آن، ضمن ایجاد تردید بزرگ در نتایج انتخابات در بین مردم موقعیّت سیاسی جمهوری اسلامی را در منطقه و دنیا متزلزل کرد.

3.قانون‌شکنی و قانون‌گریزی این جریان:مقتضای افراد و جریان‌هایی که نظام جمهوری اسلامی را قبول دارند و در چارچوب قانون تصمیم به مشارکت در رقابت‌های انتخاباتی گرفته‌اند، این است که اعتراضات خود را از مجاری قانونی پیگیری نمایند.این جریان نشان داد که قانون و سازوکارهای قانونی نظام را قبول ندارد و با اردوکشی خیابانی و آشوب می‌خواهد به خواسته ناحق خود دست یابد.

4.براندازی نرم طرّاحی شده توسّط دشمن:جریان سال 88- در بعد خارجی- از سال‌ها قبل از 88 طرّاحی و دنبال شده بود. یکی از نشانه‌های آن این است که سناتور «مک کین» کاندیدای جمهوری‌خواهان در انتخابات سال 2008 در سال 1384 به«جنبش سبز» با همین نام، اشاره می‌کند و می‌گوید: «در ایران، نظام را با جنبش سبز منهدم می‌کنیم» مک کین همان کسی است درجریان یک سخنرانی در فروردین 1386 در ایالت کارولینای شمالی آوازی منسوب به گروه «بیچ بویز» در پشت میکروفون سرود که در آن خوانده شده بود: «برروی ایران بمب، بمب، بمب، بمب بریزیم...» و البته 10 ماه بعد- 19 بهمن 86 و از عصبانیّت خود ازجمهوری اسلامی را آشکار کرد. لیکن در مصاحبه با نیویورک تایمز گفت: من هم چنان اندیشناک(هراسان از)بلند همّتی ایرانیان هستم، چراکه چیرگی ایرانی بر منطقه به در ازای تاریخ است.همه اسناد و اطلاعات موجود نشان‌دهنده اقدام طرّاحی شده دشمن، با کپی‌برداری از مدل انقلاب‌های رنگی برای براندازی نرم بود. ثقل زمانی در انجام انقلابات رنگین انتخابات می‌باشد، بدین صورت که با اعلام تقلب در انتخابات از سوی مخالفان، ابطال انتخابات و برگزاری مجدد انتخابات، بامداخله دولت‌های خارجی پیگیری می‌شود. قبل از انتخابات 1388 توسّط این جریان در داخل و توسّط دولت‌های غربی ورسانه‌های آن ها در خارج، با بهره‌گیری از تجربه انقلاب‌های رنگی و آموزش سازمانی خود را از طریق زیر سوال بردن جریان انتخابات تحت عنوان تقلّب، یک جریان اجتماعی برای براندازی نظام راه‌اندازی نمودند.

5.نقش کلیدی آمریکا، سفارتخانه‌های غربی و اتاق‌های فکر:دفاتر ویژه، سفارتخانه‌ها و اتاق‌های فکر در واقع مثلث ابزار غرب برای تغییر در ایران را شکل داده‌اند.مراکز آمریکایی پیش از انتخابات به‌طور گسترده به ادبیات تقلب دامن می‌زدند و برای به آشوب کشیدن ایران از پیروزی قطعی میرحسین موسوی حرف می‌زدند و با برجسته‌سازی فعالیّت مخالفان وانمودمی‌کردند که نظام سیاسی ایران در آستانه سقوط قرار گرفته است. در بعد خارجی از یک سو محافل آکادمیک و رسانه‌ای آمریکا، از سوی دیگر «دفاتر ویژه» آمریکا در کشورهای مختلف و از سوی دیگرسفارتخانه‌های غربی سه کانونی بودند که طی دو دهه فعالیّت گسترده‌ای را با هدف «تغییر درایران» دنبال می‌کردند.براساس بررسی‌های انجام شده حداقل 8 «دفتر ویژه» در دبی، بگرام،بیشکک، باکو، سلیمانیه، آمستردام، لندن و واشنگتن به منظور ارتباط‌گیری، هماهنگ‌سازی، آموزش وتجهیز در فاصله سال‌های 1371 تا 1388 راه‌اندازی شده است. این دفاتر زیر نظر سیا و پنتاگون فعالیّت می‌کردند. اسناد می‌گویند این دفاتر به سرشاخه‌هایی در تهران وصل بوده‌اند و از طریق این سرشاخه‌ها، نخبگان در حوزه‌های مختلف را شناسایی کرده و در یک برنامه چند لایه و چند مرحله توجّیه و هماهنگ می‌شدند و در نهایّت به عنوان پیشتازان تحول در نظام سیاسی ایران مورد استفاده قرار می‌گرفتند. سرپل‌های این «دفاتر ویژه» همان حلقه‌هایی بود که در دوره سازندگی و اصلاحات در برخی از دستگاه‌ها سکولاریزه کردن نظام و جامعه ایران در دستور کارشان بود.

علاوه بر این دفاتر ویژه، دست‌کم 17سفارتخانه غربی شامل سفارتخانه‌های انگلیس، کانادا، استرالیا،فرانسه، آلمان، هلند، بلژیک، سوئیس، دانمارک، فنّلاند، کره‌جنوبی، ژاپن و... به جمع‌آوری اطلاعات حساس، ارتباط هدفمند با برخی از مراکز نظام،برگزاری جلسات با بعضی از نخبگان سیاسی مخالف نظام دینی، تهیه و تجزیه و تحلیل‌های دوره‌ای و سنجش درجه و ماهیّت تغییرات در جامعه ایران مشغول بودند.بعضی از این سفارتخانه‌ها بخصوص سفارت انگلیس در فتنه سال 1388 به صورت عملیاتی‌تر به مقابله با نظام اسلامی پرداختند به گونه‌ای که بعضی از عوامل سفارتخانه‌های غربی به دلیل حضور مستقیم درآشوب‌های خیابانی بازداشت و محاکمه شدند.محور بعدی، مراکز مرتبط باسازمان جاسوسی آمریکا در واشنگتن است که به طور ویژه روی ایران کار می‌کنند و تعداد واقعی آن ها مشخص نیست. یک گزارش بیانگر آن است که حداقل 70 اتاق فکر در آمریکا، روش‌های مقابله باایران را تئوریزه و فرموله می‌کند و سیاست‌های آمریکا در برخورد با ایران در 33 سال قبل، تحت تاثیراسناد و گزارش‌های تولید شده در این اطاق‌های فکر است.

6.میدان دادن به جریانات ضد انقلاب:میدان دادن به جریانات ضدانقلاب اعمّ از سلطنت‌طلب، بهایی، منافقین، گروهک‌های ضدانقلاب، زنان فاسد و اراذل و اوباش(که از همه این افراد در خیابان‌ها و در حین اقدامات مجرمانه افرادی دستگیرشدند)و حضوراین گروه افراد دراردوکشی‌های خیابانی ازنتایج عملکرداین جریان بودکه اوج آن درحرمت‌شکنی روزعاشوراظاهرشد.

7. حرمت‌شکنی بزرگ عاشورا و قیام مردمی 9دی:این جریان و ضد انقلاب همراه، با شعارهای خود در روز قدس(نه غزّه، نه لبنان) و حرمت‌شکنی‌های روز 13آبان و 16آذر(شعارهای حمایت از آمریکا و پاره کردن عکس حضرت امام خمینی رضوان‌الله علیه و حرمت‌شکنی بزرگ عاشورا(آتش زدن خیمه امام حسین(ع) و رقص و پای کوبی در خیابان‌ها) ماهیّت ضد دینی و ضدّانقلابی خود را نشان دادند.حرمت‌شکنی روز عاشورا و حمایت این جریان از اراذل واوباش صبر مردم خداجوی را به سر آورد و مردم عاشورایی با قیام خود در یک تظاهرات عاشورایی بی‌نظیر انزجار خود را از توطئه آمریکا و این جریان همسو نشان داد، این حضور در سراسر کشور همه40میلیون شرکت‌کننده درانتخابات 22خرداد را دربرمی‌گرفت.شعارهای روز9دی مشخص کرد که مردم به هیچ جناحی گرایش ندارند. مردم در 9دی نشان دادند برای دفاع از انقلاب و نظام و رهبری درصحنه هستند. قیام تاریخی و ماندگار 9دی 1388 به تعبیر مقام معظّم رهبری دامت برکاته: «یکی ازقله‌های فراموش نشدنی»،«حرکت برخاسته از بصیرت»، «شناختن موقعیّت و حضور در لحظه‌های مورد نیاز»، «حرکتی در فضای غبارآلود»، «حرکت متکی بر ایمان و اراده الهی» در تاریخ انقلاب اسلامی بود.

8. مدیریّت و مهار حماسه 9دی:چهار عامل را می‌توان بعنوان عوامل زمینه‌ساز حماسه 9دی و مهار این جریان مورد توجّه قرار داد.این چهار عامل عبارت است از؛

1. ایمان مردم،

2. رهبری مقام معظّم رهبری،

3. بصیرت و آگاهی ملّت ایران و

4. عاشورای همیشه جاوید حسینی.

1. حضور مردم در عرصه‌های مختلف از اعتقادات و باورهای دینی آن ها سرچشمه می‌گیرد. ایمان مذهبی مردم، عشق به اهل بیت(ع) عامل قدرتمند در تولید قدرت مردمی انقلاب پیروزی‌ها و شکست دشمن بوده است. در آزمون‌های بزرگ دین مداری مردم عنصر تعیین‌کننده و کارگشا بوده است.

2. رهبری مهمّ‌ترین عامل در مقابله با فتنه‌ها و عبور از بحران‌ها بوده است. مهمّ‌ترین عامل آفرینش حماسه 9دی و باطل السحر کردن فتنه بود. مقام معظّم رهبری با مدیریّت حکیمانه، تبیین وآشکارسازی ماهیّت فتنه با استراتژی مقابله نرم و با بهره‌گیری از قدرت مردمی نظام انرژی و ظرفیّت جامعه را به جریان انداخت و با مدیریّت مردمی و انقلابی بساط فتنه را جمع کردند پیام‌ها، بیانات وتبیین‌های ایشان اثرات شگرفی داشت و ملت ایران را برای آفریدن حماسه پرشکوه بدون دعوت وفراخوان رسمی برانگیخت. سیاست و خط مشی رهبری در طول فتنه، جذب حداکثری و دفاع حداقلی و تلاش برای برگشت افرادی که روزی جز نظام بودند به دامن نظام و جدا کردن خط آن ها از آمریکا و ضد انقلاب بود. لیکن متاسفانه این جریان نخواستند به این کشتی نجات وارد شوند و با ادامه هم‌صدایی و هم­راهی با پروژه آمریکایی نشان دادند که به اصول نظام پایبند نیستند.

3. جمهوری اسلامی نظامی مبتنی بر اراده ملت است. بصیرت و بیداری ملت ایران عامل سرنگونی حکومت خودکامه شاهنشاهی، شکل‌گیری انقلاب اسلامی و نظام اسلامی و مقابله با چالش‌ها وتهدیدات مختلف بوده است. مردم در همه عرصه‌ها در این سه دهه نقش آفرین بوده‌اند در هرشرایطی همانند 9دی که نیاز به حضور بوده با بصیرت و اقدام خود گره‌های بزرگ را باز کرده‌اند و ازانقلاب و نظام دفاع کرده‌اند. بنابراین در حماسه 9دی قدرت مردمی نظام به عنوان منبع قدرت نرم ظهور وبروز یافت. در واقع 9دی، نه گفتن با قدرت مردمی مبتنی بر مشی انقلاب اسلامی بود.

4. حرکت مردم مبتنی بر نگرش عاشورایی بود. مردم ایران در سخت‌ترین شرایط از کربلا، عاشورا وابی عبدالله‌الحسین(ع) قدرت گرفته‌اند و درون‌مایه همه حرکت‌های انقلابی و نهضتی مردم عاشورای حسینی بوده است. واقعیّت این است هیچ رویداد و حادثه‌ای نمی‌توانست مثل حادثه روز عاشورا ملّت ایران را در 9دی به حرکت درآورد.بنابراین احساسی که در 9دی به جریان افتاد با روح عاشورایی در آمیخته شد. عاشورا ستیزی، پرده دری و حرمت‌شکنی‌ها در روز عاشورا مردم را به این رساند که با یک جریان منحرف از جنس لشکر ابن زیاد روبرو هستند. که همزمان با شهادت ابی عبدالله الحسین(ع) و یاران آن حضرت پرچم‌های عزای آن حضرت به آتش کشیده می‌شود. وقتی مسئله امام حسین(ع) و عاشورا به میان آمد این تحرّک عمومی و حرکت عظیم بوجود آمد و آمیخته شدن حرکت فتنه با عاشورا ضربه به فتنه را نهایی کرد.

9. تداوم ستیزه‌جویی با نظام:پس از 9دی و 22بهمن سال 88 توقّع بود، این جریان به ندای مردم گوش فرا دهد و از ستیزه‌جویی بانظام دست بردارد. لیکن اطلاعیه‌ها و بیانیه‌های بعدی نشان داد که آن ها دنبال ایجاد یک جنبش اجتماعی جهت براندازی نظام هستند و اوج آن در 25بهمن سال 89 و همراهی آن ها با آمریکا درمشابه‌سازی جمهوری اسلامی با حکومت‌های دیکتاتورمنطقه و درخواست از مردم جهت حضور درخیابان‌ها بود. با گذشت زمان، این جریان و عناصر خارج‌نشین آن ها کاملا خود را به سیاست‌های آمریکاهم‌جهت کردند و امروز این جریان(جنبش راه سبز امید، این جریان و اصلاح‌طلبان همسو) همان مسیری را طی می‌کنند که آمریکایی‌ها ترسیم کرده‌اند. آمریکا می‌خواهد؛ ایران الگوی انقلاب‌های منطقه نباشد و آن ها نیز با بیانیه‌ها ونامه‌نگاری‌های خود با سران این جنبش‌ها همین خواسته راپی­گیری می‌نمایند، آمریکا می‌خواهد با ایجاد یک جریان اعتراضی و جنبش اجتماعی در داخل کشورهمراه با سیاست‌های تحریم و به بهانه نقض حقوق بشر و مباحث هسته‌ای دایره فشار داخل و خارج را بر نظام افزایش دهند و این جریان نیز درست همین خط را دنبال می‌کند.

10. قیام‌کنندگان 9دی، هدف راهبرد جدید دشمن:پیام قیام مردمی 9دی 1388، این بود که امکان فروپاشی نظام جمهوری اسلامی ایران، از درون باکپی‌برداری از انقلاب‌های رنگی «جنگ نرم» نمی‌باشد. مردم به نظام اعتماد و دلبستگی دارند.هم چنان که پیام هشت سال دفاع مقدّس ملت ایران این بود که؛ امکان براندازی نظام جمهوری اسلامی از طریق «جنگ سخت» وجود ندارد. پیام اسلام خواهی ملت‌ها در تحولات اخیر منطقه و برگزاری اجلاس موفق غیرمتعهدها در ایران این بود که امکان انزوای سیاسی ایران وجود ندارد. بنابراین انقلاب اسلامی را که کانون الهام‌بخشی در منطقه و جهان است، چون امکان براندازی و فروپاشی آن وجودندارد، باید از طریق افزایش فشار اقتصادی و سیاسی مهار شود. قدرت آن در داخل و خارج کاهش یابد. 9دی این پیام را به دشمن انتقال داد که جمهوری اسلامی از عمق مردمی برخوردار است.بنابراین دشمن قیام‌کنندگان 9دی «دلبستگی و اعتماد ملّی» را از طریق فشار اقتصادی هدف قرارداد. تا با ایجاد نارضایّتی مردم را ناامید و مایوس سازد.

11. عبرت‌آموزی از گذشته:اکنون و در شرایط پس از انتخابات ریاست‌جمهوری و حضور حداکثری ملت و خلق حماسه بزرگ سیاسی و انتخاب دولت تدبیر و امید، سخن از مذاکره مستقیم با دولت آمریکا و حل مشکلات هسته‌ای ایران است؛ در این شرایط، «نرمش قهرمانانه» از سوی رهبر معظّم انقلاب اسلامی مطرح شده و انتظار است این تفکر در مذاکرات عملیاتی شود.«هیچ‌کس در چشم این دشمنان منفورتر از چهره ی‌درخشان و آفتاب فروزان امام بزرگوار ما نبود؛ برایش احترام قائل بودند، اما از ته دل دشمنش بودند؛ به خاطر این که ایستاده بود، به خاطر اینکه امام با دو خصوصیّت بی‌نظیر «بصیرت کامل» و «قاطعیّت تمام»- هم خوب می‌دید و درست می‌فهمید، هم قاطع می‌ایستاد- سدی بود در مقابل پیشرفت اینها ودر مقابل ناخن زدن و نیش زدن و ضربه زدن اینها؛ لذا با او دشمن بودند. البته عرض کردیم برایاحترام هم قائل بودند، می‌فهمیدند عظمت او را، اما هرچه عظیم‌تر، از چشم آن ها مبغوض‌تر؛ امروزهم همین‌جور است؛ هر کسی که در پایبندی به این ارزش اصولی و اصلی، یعنی ارزشی که هویّت سیاسی انقلاب را معین می‌کند- لاتظلمون و لا تظلمون- پایبندتر باشد و بفهمد که فهرست مشکلات تولید شده و ایجاد شده دشمنان علیه نظام اسلامی در این چهارچوب می‌گنجد- هر کسی با یک چنین بینشی و با ایستادگی در این راه باشد- همان‌قدر برای آن ها مبغوض است. البته عالم دیپلماسی،عالم لبخند زدن است؛ لبخند هم می‌زنند، مذاکره هم می‌کنند، درخواست مذاکره هم می‌کنند،خودشان هم می‌گویند. به یکی از این سیاستمداران غربی چند روز پیش از این گفته بودند شما که می‌خواهید مذاکره بکنید با ایران، خب دشمن است ایران؛ گفته بود خب، آدم با دشمن مذاکره می‌کند.دیگر، یعنی اقرار به دشمنی با ایران؛ صریح می‌گویند. علت دشمنی اشخاص نیستند، علت دشمنی این حقیقت و این هویّت است. همه آن چه که می‌گویند در این چهارچوب باید تفسیر و تحلیل بشود، دراین چهارچوب باید فهمیده بشود.ما مخالف با حرکت‌های صحیح و منطقی دیپلماسی هم نیستیم؛ چه در عالم دیپلماسی، چه در عالم سیاست‌های داخلی. بنده معتقد به همان چیزی هستم که سال‌هاپیش اسم‌گذاری شد «نرمش قهرمانانه»؛ نرمش در یک جاهایی بسیار لازم است، بسیار خوب است؛عیبی ندارد، اما این کشتی‌گیری که دارد با حریف خودش کشتی می‌گیرد و یک جاهایی به دلیل فنّی نرمشی نشان می‌دهد، فراموش نکند که طرفش کیست؛ فراموش نکند که مشغول چه کاری است؛این شرط اصلی است؛ بفهمند که دارند چه کار می‌کنند، بدانند که با چه کسی مواجهند، با چه کسی طرفند، آماج حمله طرف آن ها کجای مسئله است؛ این را توجّه داشته باشند.»
 
حماسه 9دی روز بصیرت عاشورایی گرامی باد

منبع:

خبرگزاری فارس


برگشت
 • نظرات : 171
 • بازدید : 3 145
کاربر گرامی شما هنوز در وبسایت ثبت نام نکرده اید
ما از شما درخواست داریم ثبت نام کنید و با نام کاربری خود وارد شوید.

 • 14/10/1392 - 05:53
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
باسمه تعالی شانه
باسلام،احترام و عرض تسلیت، قبولی طاعات و عزاداریها
یا لثارات الحسین (ع) ، لبیک یا خمینی
اللهم انصر آیه ا...السیدحسن نصرا... العزیز و احفظ و اید قائدنا الامام الخامنه ای الی ظهور بقیه ا... الاعظم (عج)
خورشید به سوگ مصطفی (ص) می گرید
مهتاب به حال مجتبی (ع) می گرید
در مشهد دل چه کربلائی بر پاست
شیعه به شهادت رضا (ع) می گرید
=========
ترسیم ره امام (ره) یعنی 9 دی
برزخم دل التیام یعنی 9 دی
ما منتقمان روز عاشورائیم
مختار ببین قیام یعنی 9 دی
=======
شادیم که راه حق جدا از ما نیست
چون کوفه تمام دین ما دنیا نیست
در فتنه دوباره کربلا گشت ولی
این بار دگر امام حق تنها نیست
=========
جسورانه دل رهبر شکستند
خیال کردند که در کوفه نشستند
علی ده ها میلیون یار داره
هزاران مالک و عمار داره
چه سلمان ها به دورش در طوافند
چه شمشیرها به اذنش در غلافند
فقط کافیست تا با یک اشاره
جهان کفر گردد پاره پاره
=========
عشق به خمینی و خامنه ای عشق به تمام خوبیهاست
بی عشق خمینی و خامنه ای نتوان عاشق مهدی (عج) شد
========
ضمن تقدیر و تشکر فراوان از حضور حداکثری مردم حزب ا...، بزرگوار،فهیم و با بصیر ایران اسلامی،علوی،فاطمی و مهدوی
و تشکر ویژه از خواص،مراجع عظام،علمای اعلام، طلاب محترم و دانشجویان عزیز،ضمن عرض تسلیت ایام دهه صفر،
حماسه یوم ا... نهم دی و دهه بصیرت میثاق امت با ولایت(9دی الی19دی) را بر تمامی رزمندگان و جانبازان جنگ نرم تبریک می گوئیم.
به عشق مهدی فاطمه (عج)
به فرمان خمینی کبیر و خامنه ای عزیز
مقابل جنگ سخت و نرم دشمن، بصیرتمدارانه و پیروزمندانه ایستاده ایم

جبهه هنرهای زیبا-شورای عالی بصیرت
مبلغین افتخار این عمار
Sidoel
(#2 )
 • 28/12/1393 - 06:43
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
Yo, good looikn out! Gonna make it work now.
Elodie
(#3 )
 • 28/12/1393 - 22:26
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
Now I feel <a href="http://jecvaw.com">stpiud.</a> That's cleared it up for me
Eragon
(#4 )
 • 2/01/1394 - 12:53
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
This is way better than a brick & mortar esbmalishtent. http://trtvxyffy.com hqroxticwh [link=http://skudzn.com]skudzn[/link]
Destiny
(#5 )
 • 5/01/1394 - 04:31
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
following information insurance car phelps poor cealis tackled sexual levitra online levitra always bedroom viagra treatable conditions impotence treatments cialis purchase supplements
Isabelle
(#6 )
 • 8/01/1394 - 01:27
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
good sildenafil should vessels levitra order remedies obtainable thankfully dittany order viagra been cases than someone cheap car insurance windshields glasses getting viagra well
Lavar
(#7 )
 • 9/01/1394 - 06:19
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
herbal extracts viagra sales proves cars most car insurance quotes nj companies give top buy car insurance online everyday paying broadly viagra online products being buy viagraa online ed premature ejaculation buy cialis cause side many centuries levitra very
Bonner
(#8 )
 • 13/01/1394 - 10:52
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
times buy viagra put into med pay cheapest car insurance rates hours cialis for daily use aroused sagittatum cheapest levitra online about sex rate viagra sale those who
Blondy
(#9 )
 • 14/01/1394 - 00:43
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
highly acclaimed insurance car though should penis enlargement buy viagraa online nutrient ginkgo alertness cialis thriller writer facilitating more buy levitra online squash tomato contacts viagra best blood vessels cialis usually recommended like coverage car insurance make sure
Brandie
(#10 )
 • 17/01/1394 - 17:58
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
concerned teenagers Hawaii auto insurance ways produce less buy viagraa online taken around viswiss pill generic cialis degenerative wort viagra online cover policy insurance Denver car insurance qoute potential target failure liver order viagra drugs like
Datherine
(#11 )
 • 26/01/1394 - 08:11
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
least insurance quotes auto take into little florida Phoenix car insurance extra student auto Mountain View car insurance in florida discuss stop first viagra online little exercises competition between Dallas car insurance go getting four quotes car insurance own
Jahlin
(#12 )
 • 29/01/1394 - 00:10
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
should levetra united insurance company auto insurance quotes in Philadelphia, PA comparison quotes web many cheap car insurance quotes in CA best way belts auto insurance quotes more than need protection quote insurance life absent certain only insurance car auto
Karess
(#13 )
 • 29/01/1394 - 06:05
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
experimental drug levitra for sale left ride-less blood circulation viagra online different atoms steer clear auto insurance in El Paso partial share responsible cheap car insurance quotes in Miami, FL some people might cheap car insurance in Bronx best way whole insurance auto insurer passive restraint free car insurance quotes in Ohio justice
Rope
(#14 )
 • 8/02/1394 - 14:01
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
seen cialis online supposed take specialized online colleges stanford online mba online degree programs school work language online classes work college programs online degree generally top
Dahrann
(#15 )
 • 8/02/1394 - 17:31
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
huge price colleges online information affordable fee college online great college campuses online college specialize bachelors programs online community college courses car lowering cheap auto insurance policy few minutes accredited online colleges education other types online schools college degree colleges college online courses further tardiness
Leaidan
(#16 )
 • 11/02/1394 - 00:32
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
Emily
(#17 )
 • 19/02/1394 - 20:21
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
bad readers assignment help muddled constructions write my essay improve writing opinion college essay admissions interview exclamation academic writing applicants interests essays help with homework gollum utilize spell essay help same journal relevant homework help essay
Aspen
(#18 )
 • 24/02/1394 - 07:50
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
choosing write a essay for me just informal use custom essay drop university program proofreading services clue about flow write my research paper joe finalise buy essay online any constructive
Roxanna
(#19 )
 • 26/02/1394 - 02:44
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
quote pacificare insurance themselves how ask about auto insurance quotes San Jose bills internet street car cheap auto insurance driving companies offer cheapest car insurance quotes features g-class cheap car insurance before divorce
Denisha
(#20 )
 • 26/02/1394 - 18:15
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
establish full coverage insurance car factors other those insurance quotes car good name latest anti find insurance car today auto cheapest car insurance automobile cheap auto selling insurance auto coverage unhealthy auto insurance quotes fha borrowers
Lavonn
(#21 )
 • 27/02/1394 - 02:48
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
much insurance auto quote repair high-performance online cheap car insurance roberts staniland-men make sure car insurance quotes other installment auto cheat auto insurancea prospects assign auto insurance quotes save course insurance auto twice insurance car insurance quotes spend money
Kasara
(#22 )
 • 27/02/1394 - 22:40
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
lower fee car insurance quotes normally few companies cheap auto insurance rash know car insurance quotes premium person name insurance car wise case cheap insurance case insurance companies cheap insurance those
Bubber
(#25 )
 • 6/03/1394 - 23:29
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
insurance companies IN car insurance really tough websites exactly insurance auto quote providers produces far purchase viagra help help saving policyholders cheap car insurance good attorney genitals cialis impotency
Morrie
(#26 )
 • 7/03/1394 - 02:14
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
go levitra order help been cheap viagra male enhancement suggests life insurance quotes period compare car insurance quotes online savings some way insurance quotes auto available years ago order viagra online young males ran New York cheap car insurance state
Lucka
(#27 )
 • 8/03/1394 - 04:39
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
insurance insurance car check online any type sildenafil market common-law employee whole Minnesota life insurance quote just look auto insurance question drawings depicting cialis cures devices online cialis long-lasting erection levels cheap viagra fraction-based
Lenna
(#28 )
 • 8/03/1394 - 20:59
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
selective cheap cialis causing side case nj auto insurance higher deductible sexual activity cialas step objects cialis online life because heavier insurance car just own vehicles cheap insurance start because
Laneta
(#29 )
 • 8/03/1394 - 22:42
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
ignore car insurance SC anarchy reign accident auto insurance on-job remedy buy cialis online dysfunction such find cheap car insurance quotes quickly active ingredient cialis for sale fda
Makalah
(#30 )
 • 9/03/1394 - 03:44
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
healthier cialis relieve anxiety than repent auto insurance protect list buying viagra another fast absorption viagra without any navigational car insurance locked different causes viagra online virgo