• Site Rules
  • Contact

 

مــوضوعـات ســایت
رهگیری ثبت نام ها
جدید ترین مطالب
پـنـل کــاربری
لینک دوستان
تاریخ : 29 تیر 1394

رفتار, گفتار نابخردانه, شمشیر اختلاف افکنی, دشمن, تیزآیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی

ما افتخار می کنیم که شیعه علوی هستیم. ما افتخار می کنیم که امام بزرگوار ما پرچم ولایت را سر دست گرفت و وسیله ای شد تا دنیای اسلام اعم از شیعه و غیرشیعه به اسلامیت خود افتخار کنند امّا نباید با رفتار و گفتار نابخردانه شمشیر اختلاف افکنی دشمن را تیز کرد. مجالس مذهبی فرصتی منحصر به فرد در بیان درس های مهمّ زندگی ستارگان فروزان دین است و باید با انتقال محتوا و مضمون هنرمندانه، آگاهی بخش، بیدارگر، امیدوار کننده، وحدت آفرین و رعایت کامل حدود شرعی در مراسم مذهبی، این مسئولیت و فرصت را در خدمت مقابله با توطئه های پیچیده دشمنان اسلام و هم چنین پیشبرد اهداف نظام اسلامی قرار داد. برگزاری مراسم معنوی برای ائمه علیهم السّلام در نظام اسلامی یک فرصت مغتنم و از نعمت های بزرگ الهی است. اگرچه ذهن محدود بشری نمی تواند ابعاد شخصیت های آسمانی و افلاکی آنان را، از قبیل؛ فاطمه زهرا سلام الله علیها را به درستی محاسبه کند، اما لازم است رفتارها و مقامات معنوی این بزرگان به عنوان الگو برای رسیدن به اهداف بزرگ اجتماعی در پیش روی ما قرار گیرد.
حیات طیبه اسلامی و ایجاد جامعه ای آباد، آزاد، مستقل، برخوردار از اخلاق والا و متّحد و یک پارچه و شکل گیری جامعه متقی و پرهیزگار نمونه هایی از اهداف جامعه ی اسلامی شمرده می شود. رسیدن به چنین جامعه ای تنها با ورع و کوشش و دوری از تنبلی و بیکاری و مأیوس شدن محقق خواهد شد. رواج و ریشه دار شدن سنّت ستایش گری خاندان پیامبر اکرم (ص) در کشور توسّط هزاران نفر از مداحان باذوق و هنرمند، یک فرصت است. این فرصت و امکان بزرگ، مسئولیّت ها و تعهّداتی را نیز به همراه خود دارد که می تواند زمینه ساز تحوّل در کشور شود. تلاش های پرحجم دشمنان انقلاب اسلامی در جهت تخریب اعتقادات و باورهای مردم و ایجاد انحراف در مسیر حرکت نظام اسلامی و ملّت پرافتخار ایران با استفاده از ابزارهای پیچیده ارتباطاتی و الکترونیکی است. هدف آنان به زانو در آوردن اسلام و جلوگیری از الگو شدن جامعه شیعی و معارف شیعی در دنیاست. نظام اسلامی در مقابل این توطئه و طراحی پیچیده دشمنان، امکانات و ابزارهای منحصر به فردی را در اختیار دارد که مجالس و هیأت های مذهبی و مخاطبه چهره به چهره با مردم از طریق منبر و مداحی، یکی از این امکانات منحصر به فرد است. استفاده نامناسب از این فرصت ارزشمند و بی نظیر کفران نعمت الهی است. اگر نتیجه مداحی و منبر، ناامید کردن مردم به آینده باشد، یا این که منبری و مداح نسبت به وضعیت و وظایف جامعه ایجاد آگاهی نکند، کفران نعمت الهی است که با این کارها فرصت ها را هدر داده است و به ضایع کردن فرصت ها اقدام کرده است.  یکی دیگر از مصادیق کفران نعمت، آسیب زدن به وحدت و اختلاف افکنی میان شیعه و سنی است. بارها تکرار کرده ام که در جلسات دینی نباید به کینه ورزی های مذهبی دامن زد، زیرا مثل روز روشن است که اختلاف افکنی بین مسلمانان، هم چون شمشیری در دست دشمنان اسلام، مقصود آنان را برآورده می کند. توصیه بزرگان دنیای اسلام، همیشه به وحدت بوده است. ما افتخار می کنیم که شیعه علوی هستیم و افتخار می کنیم که امام بزرگوار ما پرچم ولایت را سر دست گرفت و وسیله ای شد تا دنیای اسلام اعم از شیعه و غیرشیعه به اسلامیّت خود افتخار کنند اما نباید با رفتار و گفتار نابخردانه شمشیر اختلاف افکنی دشمن را تیز کرد. محیط های مداحی و هنر مذهبی محیطی «پاک و مطهر» است. ضرورت دارد «حدود و ضوابط شرعی» در محیط های مراسم مذهبی دقیق رعایت شود. این محیط ها باید هم چنان طاهر و عفیفانه باشد و نباید برخی بی قیدی ها و بی مبالاتی ها به دنیای هنر اسلامی و مذهبی نیز نفوذ و رسوخ کند. انتخاب «مـضـمـون و مـحتـوای آمـوزنـده و آگـاهـی بخش» یـک ضـرورت دیگــر در هنر ســتایش گری اهل بیت است. چنان چه نوحه های آگاهـی بخـش و بیــدارگری که در دوران شور و هیجان انقلاب اسلامی در سـراســر کشور ســروده و خوانده می شد، تأثیر شگرفی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت.

 

 

شکلک های محدثه ...تیز کردن شمشیر دشمن با رفتار و گفتار نابخردانه ایی است که

 

 

آیت الله العظمی سبحانی

مداحان گرفتار بدعت نشوند

 

احمد الطیب شیخ الازهر

تکفیری ها از دشمنان اسلام خطرناک ترند

 

آيت الله العظمی نوري همداني

مناظرات علمي خدشه اي به وحدت شيعه و سني وارد نمي كند

 

آیت الله العظمی شبیری زنجانی

پایداری شیعیان پاکستان در برابر گروهک های تکفیری اجر عظیمی دارد

 

حجت الاسلام والمسلمین اراكی

استراتژی واحد ایران و عربستان بسیاری از مشكلات جهان اسلام را حل و فصل می کند


حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی

ماموستا مجتهدی آیه «اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولوا الامر منکم» را باور و قبول داشت

 

آیت الله العظمی وحید خراسانی

اگراخلاق مدّ نظر پیامبراسلام(ص) را با اهل سنّت، نصارا و پیروان دیگر ادیان داشته باشیم،اوضاع عوض خواهد شد

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی

همدلي و همكاري اهل سنّت و شيعيان ايران مي توانست الگويي براي همه جوامع مسلمان باشد امّا بعضي از تندروهاي دو طرف خواسته يا ناخواسته دارند آب را به نفع دشمنان اسلام گل آلود مي كنند

 شکلک های محدثه ...تیز کردن شمشیر دشمن با رفتار و گفتار نابخردانه ایی

 

:منبع

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظّم رهبری

 

 


برگشت
  • نظرات : 0
  • بازدید : 1 434
کاربر گرامی شما هنوز در وبسایت ثبت نام نکرده اید
ما از شما درخواست داریم ثبت نام کنید و با نام کاربری خود وارد شوید.