• Site Rules
 • Contact

 

مــوضوعـات ســایت
رهگیری ثبت نام ها
جدید ترین مطالب
پـنـل کــاربری
لینک دوستان
تاریخ : 2 شهریور 1393

 

  
  
  

 

 

 


 

حجاب فاطمه زهرا الگوی زن مسلمان
شخصیت زهرای اطهر، در ابعاد سیاسی و اجتماعی و جهادی، شخصیت ممتاز و برجسته یی است؛ به طوری که همه ی زنان مبارز و انقلابی و برجسته و سیاسی عالم می توانند از زندگی کوتاه و پرمغز او درس بگیرند. زنی که در بیت انقلاب متولد شد و تمام دوران کودکی را در آغوش پدری گذراند که در حال یک مبارزه ی عظیم جهانی فراموش نشدنی بود. آن خانمی که در دوران کودکی، سختیهای مبارزه ی دوران مکه را چشید، به شعب ابی طالب برده شد، گرسنگی و سختی و رعب و انواع و اقسام شدتهای دوران مبارزه ی مکه را لمس نمود و بعد هم که به مدینه هجرت کرد، همسر مردی شد که تمام زندگیش جهاد فی سبیل الله بود و در تمام قریب به یازده سال زندگی مشترک فاطمه ی زهرا و امیرالمؤمنین(علیهماالسلام)، هیچ سالی، بلکه هیچ نیم سالی نگذشت که این شوهر، کمر به جهاد فی سبیل الله نبسته و به میدان جنگ نرفته باشد و این زن بزرگ و فداکار، همسری شایسته ی یک مرد مجاهد و یک سرباز و سردار دایمی میدان جنگ را نکرده باشد. پس، زندگی فاطمه ی زهرا(س)، اگر چه کوتاه بود و حدود بیست سال بیشتر طول نکشید؛ اما این زندگی، از جهت جهاد و مبارزه و تلاش و کار انقلابی و صبر انقلابی و درس و فراگیری و آموزش به این و آن و سخنرانی و دفاع از نبوت و امامت و نظام اسلامی، دریای پهناوری از تلاش و مبارزه و کار و در نهایت هم شهادت است. این، زندگی جهادی فاطمه ی زهراست که بسیار عظیم و فوق العاده و حقیقتا بی نظیر است و یقینا در ذهن بشر چه امروز و چه در آینده یک نقطه ی درخشان و استثنایی است.

اما مقام معنوی این بزرگوار، نسبت به مقام جهادی و انقلابی و اجتماعی او، باز به مراتب بالاتر است. فاطمه ی زهرا(س) به صورت، یک بشر و یک زن، آن هم زنی جوان است؛ اما در معنا، یک حقیقت عظیم و یک نور درخشان الهی و یک بنده ی صالح و یک انسان ممتاز وبرگزیده است.کسی است که رسول اکرم به امیرالمؤمنین(علیهماالسلام) فرمود:«یا علی... انت قائد المؤمنین الی الجنة... و فاطمة قد اقبلت یوم القیامة... تقود مؤمنات امتی الی الجنة»(1). یعنی در روز قیامت، امیرالمؤمنین(ع) مردان مؤمن را و فاطمه ی زهرا(س) زنان مؤمن را به بهشت الهی راهنمایی می کنند. او، عدل و همپایه و همسنگ امیرالمؤمنین است. آن کسی که وقتی در محراب عبادت می ایستاد، هزاران فرشته ی مقرب خدا، به او خطاب و سلام می کردند و تهنیت می گفتند و همان سخنی را بیان می کردند که فرشتگان، قبلا به مریم اطهر گفته بودند؛ عرض می کردند: «یا فاطمة ان الله اصطفاک و طهرک و اصطفاک علی نساء العالمین»(2). این، مقام معنوی فاطمه ی زهراست. زنی، آن هم در سنین جوانی، از لحاظ مقام معنوی به جایی می رسد که بنابر آنچه که در بعضی از روایات است، فرشتگان با او سخن می گویند و حقایق را به او ارایه می دهند. محدثه است؛ یعنی کسی است که فرشتگان با او حدیث می کنند و حرف می زنند. این مقام معنوی و میدان وسیع و قله ی رفیع، در مقابل همه ی زنهای آفرینش و عالم است. فاطمه ی زهرا(س) در قله ی این بلندای عظیم ایستاده و به همه ی زنان عالم خطاب می کند و آنها را به پیمودن این راه دعوت می نماید.آن هایی که در طول تاریخ چه در جاهلیت قدیم و چه در جاهلیت قرن بیستم سعی کرده اند که زن را تحقیر و کوچک کنند و او را دلبسته به همین زخارف و زینت های ظاهری معرفی نمایند و پایبند مد و لباس و آرایش و طلا و زیور آلات کنند و وسیله و دست مایه یی برای خوشگذرانیهای زندگی وانمود نمایند و عملا در این راه قدم بردارند، منطق آنها منطقی است که مثل برف و یخ، در مقابل گرمای خورشید مقام معنوی فاطمه ی زهرا(علیهاالسلام) ذوب می شود و از بین می رود.

اسلام، فاطمه آن عنصر برجسته و ممتاز ملکوتی را به عنوان نمونه و اسوه ی زن معرفی می کند. آن، زندگی ظاهری و جهاد و مبارزه و دانش و سخنوری و فداکاری و شوهرداری و مادری و همسری و مهاجرت و حضور در همه ی میدانهای سیاسی و نظامی و انقلابی و برجستگی همه جانبه ی او که مردهای بزرگ را در مقابلش به خضوع وادار می کرد، این هم مقام معنوی و رکوع و سجود و محراب عبادت و دعا و صحیفه و تضرع و ذات ملکوتی و درخشندگی عنصر معنوی و همپایه و هموزن و همسنگ امیرالمؤمنین و پیامبر بودن اوست. زن، این است. الگوی زنی که اسلام می خواهد بسازد، این است.همه ی ما، بخصوص زنهای این جامعه، باید حقگزار و قدردان رسالت و پیام آن رهبر و پیشوای فقید عظیم الشأنی یعنی امام بزرگوار(ره) باشیم که با قیام و حرکت خود و با مطرح کردن ارزشها و عظمتهای اسلامی و درخشندگیهای شخصیتهای صدر اسلام از جمله فاطمه ی زهرا(علیهاالسلام) ما و بیش از همه زن های ما را زنده کرد.

زن، در جامعه ی خود باخته ی نظام پلید پادشاهی، حقیقتا و از همه ی جوانب مظلوم بود. اگر زن می خواست وارد مقوله ی علم بشود، باید قید دین و تقوا و عفاف را می زد. مگر یک خانم مسلمان، در دانشگاهها و محیطهای آموزشی و مراکز علمی و فرهنگی می توانست به آسانی حجاب و متانت و وقار خود را حفظ کند؟ مگر ممکن بود؟ مگر می شد یک زن مسلمان، در خیابان های تهران و بعضی از شهرهای دیگر، با متانت و وقار اسلامی یا حتی با حجاب نیمه کاره، راحت راه برود و از گزند زبان و حرکت هرزگان و دلباختگان به فساد و فحشای سوغات غرب، مصون بماند؟ کاری کرده بودند که در این مملکت، کسب علم برای زنها غالبا ممکن نمی شد. موارد استثنایی را کاری ندارم. به طور غالب، رفتن زنان به وادی علم میسر نمی شد؛ مگر با برداشتن حجاب و منصرف شدن از تقوا و وقار اسلامی! در میدان سیاست و در زمینه ی فعالیتهای اجتماعی هم همین طور بود. اگر زنی می خواست منصبی از مناصب اجتماعی و سیاسی را در ایران دوران پادشاهی دارا باشد، باید قید حجاب و عفاف و وقار و متانت زن اسلامی را می زد. البته، بسته به این بود که خود این زن، جوهر و استعدادش چگونه باشد. اگر خیلی سست عنصر بود، باید تا آن اعماق می لغزید. اگر خوددار و خویشتندار بود، تا حدودی خود را حفظ می کرد؛ اما دایما با فشارهای روزافزون از سوی محیط اجتماعی روبه رو بود. جامعه ی ما، این گونه بود. اسلام و انقلاب و امام آمد و در این کشور، زن را در مرکز فعالیت های سیاسی قرار دادند و پرچم انقلاب را به دست زنان سپرد؛ در حالی که زن در همان حال توانست حجاب و وقار و متانت اسلامی و عفاف و دین و تقوای خود را حفظ کند. کسی حقی از این بزرگتر بر گردن زن ایرانی و مسلمان ندارد. 

خواهران من! دنیای غرب، زن را به ابتذال کشاند. تا شصت، هفتاد سال قبل از این، در تمام اروپا و کشورهای غربی، زن فقط در سیطره ی مرد یا مرد خود و یا یک مرد دیگر مثل صاحب کارخانه و مزرعه می توانست باشد و هیچ حقی از حقوق اصلی یک انسان در یک جامعه ی متمدن را نداشت. حق رأی و حق مالکیت و حق معامله نداشت. بعد آمدند زن را به میدان کار و زندگی و فعالیت اجتماعی کشاندند؛ اما در همان حال، تمام وسایل را برای لغزش زن فراهم کردند و او را در متن جامعه، رها و بی پناه گذاشتند.سرمایه داران بزرگ، سیاستمداران خبیث و پلید و گردانندگان دستگاههای مخفی، فکر کردند که می توانند برای کارهای سیاسی و اقتصادی، از این وضعیت بهتر استفاده کنند و زن را به ابتذال بکشانند. بله، در آن جاها، علم و سیاست هم هست و زنها در میدان علم و سیاست هم جلو می روند؛ اما به چه قیمتی؟ همین حالا هم توده وعامه ی زنها نه چهار نفر خانم دکتر یا متخصص یا نویسنده و برجستگان و زبدگان در کشورهای اروپایی و امریکایی که از تمدن غربی حظ زیادی دارند، در وضعیت سخت و بی رحمانه یی زندگی می کنند و ستم همسران وستم کاری که بر آنان تحمیل می شود و کارهای سخت و سنگینی که بر دوش آنان می گذارند، تحمل می کنند. با این کار، وانمود می کنند که زن را وارد میدان اجتماع کرده اند؛ در حالی که فرصت اندیشیدن و فکر کردن و تصمیم گرفتن هم برای آنان وجود ندارد. به برکت انقلاب، زن ایرانی در راه بسیار خوبی افتاد. امروز، زن ایرانی می تواند در میدان علم وارد بشود و مدارج علمی را طی کند؛ در حالی که دین و عفاف و تقوا و وقار و متانت و شخصیت و حرمت زن مسلمان را هم حفظ کرده باشد. الان در بین همین جمع شما، چه قدر دانشجویان و اساتید و دانشمندان زن وجود دارند؟ همچنین زن می تواند در میدان علوم و آگاهیهای دینی وارد بشود؛ بدون این که هیچ مانعی بر سر راهش باشد. الان در بین همین جمع شما، عده ی کثیری از طلاب و دانشجویان و مدرسان و اساتید علوم دینی هستند که در میدان فقه اسلامی و بینش دینی تحصیل می کنند. امام بزرگوارمان هم به این مسأله بسیار اهمیت می دادند و به همین خاطر دستور دادند که این مؤسسه ی قم تأسیس شود.امروز، زن در کشور ما می تواند در میدان سیاست و فعالیتهای سیاسی و اجتماعی و جهادی و کمک به مردم و انقلاب و حضور در میدانهای گوناگون، شخصیت خودش را با حفظ متانت و وقار و حجاب اسلامی نشان بدهد.

تمام دنیای غرب و مطبوعات آنها و این نویسندگان قلم به مزد و عامل سرمایه داران و صهیونیستهای بزرگ جهانی، دست به دست هم داده اند تا جمهوری اسلامی را هو کنند. مسأله ی حجاب را مورد تهاجم تبلیغاتی قرار دادند تا شاید ما را از میدان خارج کنند. علی رغم تبلیغات آنها، ایران اسلامی و زن مسلمان، پایبندی خود را به مسأله ی حجاب و حیثیت اسلامی زن مسلمان و آموزش اسلام در مورد زن، با قدرت و قاطعیت و روح اعتماد و اطمینان به خود حفظ کرد و امروز دنیای غرب است که تدریجا به سمت حجاب اسلامی متمایل می شود.می بینید که زنان و مسلمانان در کشورهای گوناگون چه کشورهای اسلامی که در آنها خبری از حجاب نبود و در تعلیمات غربی غرق شده بودند و چه حتی کشورهای اروپایی به سمت حجاب رو می کنند. البته، اول مسلمانان گرایش خود را نشان دادند و ما بعد از پیروزی انقلاب دیدیم که کشورهای دوردستی که تحت تأثیر و مجذوب فرهنگ غربی و اروپایی بودند، حجاب به سبک حجاب شما زنان ایران را در بین خود آزمایش می کردند و به آن رو آورده بودند و آوردند. این، پیشرفت شماست.زن های مؤمن در جامعه ی ما سعی کنند قدر زن ایرانی مسلمان را بدانند. ارزش زن اسلامی و مسلمان را بدانید. زنی که در اختلاط و معاشرت، با مرد قاطی نمی شود و خود را وسیله یی برای جلب چشم مرد نمی داند و خود را بالاتر از این می داند؛ زنی که شأنش را عزیزتر از این می شمارد که خود را عریان کند و با صورت و موی و بدن خود، چشم روندگان را به سمت خویش جلب کند و هوس آنها را اشباع نماید؛ زنی که خود را در دامنه ی قله یی می داند که در اوج آن، فاطمه ی زهرا(س) بزرگترین زن تاریخ بشر قرار دارد؛ آن زن، زن مسلمان ایرانی است. این زن باید دیگر از این بازیچه های فراهم آمده ی تمدن غربی و روشهای توطئه آمیز آن، رو بگرداند و به آن بی اعتنایی کند.

در رژیم گذشته، با این که جمع کثیری از زنها، هم بی سواد بودند و هم از مسایل اجتماعی چیزی سرشان نمی شد یعنی نمی گذاشتند چیزی سرشان بشود و هم به سرنوشت کشور بی علاقه بودند و اصلا نمی دانستند که زن می تواند در سرنوشت کشور دخالت داشته باشد، با وجود اینها از لحاظ ظاهر، شبه اروپایی و گاهی هم روی دست زنهای غربی و اروپایی زده بودند و وقتی کسی نگاهشان می کرد، خیال می کرد که این زن الان از یک کشور اروپایی و از یک محیط غربی وارد ایران شده است؛ اما اگر با او دو کلمه صحبت می کردی، می دیدی که یک خانم بی سواد و یا کم سوادی است!زن را وادار می کردند که به وسیله ی جلوه گری و جلب چشمها به سمت خود، برای خویش یک شخصیت کاذب درست کند. این، برای زن انحطاط بود و پیشرفت نبود. آیا جنایتی بزرگتر از این نسبت به زن وجود دارد که بیایند سر او را با آرایش و مد و جلوه گری و لباس و طلا و زیورآلات بند کنند و از او به عنوان یک ابزار و وسیله، در راه مقاصد گوناگون استفاده کنند و نگذارند در میدان سیاست و اخلاق و تربیت وارد بشود؟ این، آن کاری است که در رژیم گذشته، دقیقا و با برنامه انجام می گرفت.انقلاب آمد و رفتار خانم ها و جهت حرکت زن های کشور ما را صد و هشتاد درجه عوض کرد؛ یعنی پشت به آن سمت و رو به سمت نور و رشد و فهم علمی و اخلاقی و سیاسی و حضور در میدانها و رشد شخصیتهای بشری و فایده بخشیدن برای جامعه به معنای واقعی. مواظب باشید از این راه برنگردید. زنها مواظب باشند این راه مبارک انقلاب را گم نکنند. امروز، سرگرم شدن به زر و زیور، برای زن مسلمان ایرانی انقلابی عیب است. امروز، پر کردن سر و سینه و دست از زیورآلات و بت قرار دادن زیور و آرایش و مد و لباس، برای زن انقلابی مسلمان ایرانی ننگ است. آن کسی که در پی این گونه چیزهاست، ارزشش پایین است. طلا، برای زن ارزش آفرین نیست؛ بی اعتنایی به طلا، ارزش آفرین است. مد، برای زن ارزش آفرین نیست؛ بی اعتنایی نسبت به مدهای دام گونه ی ساخته و پرداخته ی دشمنان، برای زن ارزش است.

زن مسلمان، شخصیت خودش را پیدا کرده است. مواظب باشید این شخصیت را گم نکند. ازدواج ها در دوران انقلاب و به برکت آن آسان شد؛ چون تشریفات و سختگیری ها کم شد. نگذارید دوباره به خانه ی اول برگردیم. پدران و مادران، نسبت به مقدمات غیر لازم ازدواج سختگیری نکنند؛ جوانان که سختگیری یی ندارند. بگذارند ازدواج اسلامی انجام بگیرد. بگذارند ازدواج برای دختر مسلمان و زن جوانی که در محیط اسلامی است، مثل ازدواج فاطمه ی زهرا(س) باشد؛ ازدواجی با پیوند عشقی معنوی و الهی و جوششی بی نظیر میان زن و مرد مؤمن و مسلمان و همکاری و همسری به معنای واقعی بین دو عنصر الهی و شریف، اما بیگانه از همه ی تشریفات و زر و زیورهای پوچ و بی محتوای ظاهری. این است ازدواج درست زن مسلمان و تربیت فرزند و اداره ی محیط خانه و البته اندیشیدن و پرداختن به همه چیز جامعه و دین و دانش و فعالیت اجتماعی و سیاسی. اسلام، این است.

پی نوشت:
1) بحارالانوار، ج 43 ، ص 24.
2) بحارالانوار، ج 43 ، ص 24.

 منابع:
حدیث ولایت، ج 3.
دفتر مقام معظم رهبری.

 

  پست هایی مرتبط با موضوع: عفاف۲۸ ۲۹  ۲۷ ۲۶ ۲۵ ۲۴ ۲۳۲۱ ۲۲۲۰ ۱۹ ۱۸ ۱۷۱۶۱۴ ۱۵ ۱۳ ۱۲ ۱۱ ۱۰۹8 1 2 3 4 5 6 7       

 

 

ستفاده از مطالب بلامانع است.       


برگشت
 • نظرات : 2
 • بازدید : 2 419
کاربر گرامی شما هنوز در وبسایت ثبت نام نکرده اید
ما از شما درخواست داریم ثبت نام کنید و با نام کاربری خود وارد شوید.

RafaGrouch
(#1 )
 • 15/10/1394 - 08:16
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
The surface bond strain affects the bonds in the interior of the nanoparticle.Which enzymes are used depends on what kind of food you ate and how much you consumed.bromyalgia Chronic pain and stiffness in muscles joints and brous tissue especially of the back shoulders neck hips and knees.c. free viagras The leading causes of PID are sexually transmitted diseases STDs.blockers are not commonly used as initial monotherapy in the absence of a specific indication because of adverse effects on some car diovascular outcomes especially in elderly patients.narcotic Habitforming drug potent analgesic that relieves pain by producing stupor or insensibility morphine and opium are examples.Boyle et al.Focusing by the cornea and the crystalline lens not to scale. acheter propecia lyon Patients with sickle cell trait are not anemic and have a normal life expectancy.Dopamine F. can you buy furosemide over the counter medullary Fkg mKariko K.MUSCULOSKELETAL SYSTEM Humerus A.Increased deep tendon reflexes hyperreflexia Babinskis reflex plantar response extensortoes upward abnormal Decreased deep tendon reflexes No Babinskis reflex plantar response flexortoe downward normal No atrophy Muscle atrophy No fasciculations Fasciculations present Appendix l STEPUP TO MEDICINE f i g u r e A Palpation of the lymph nodes in a physical examination. dosis viagra efectos Inhalation of an antigenic agent to the alveolar level induces an immunemediated pneumonitis.The problem with this explanation is that its wrong.However it is becoming increasingly clear that prognostic tools that better capture comorbidities demonstrate superior performance than does FEV alone.True. cialis for sale canadian In certain circumstances sodium bicarbonate baking soda may be given to improve the acidity of the blood.
RobeGuib
(#2 )
 • 18/10/1394 - 20:15
 • ثبت نام : --
 • نظرات : 0
 • وضعیت :
 • پست ها : 0
Answer This patient likely has vitamin B deficiency. 40mg tadalafil In addition to injecting insulin into the body buttocks thighs abdomen and arms it is also possible to administer insulin through a portable pump which infuses the drug continuously through a indwelling needle under the skin Figureyields an estimate of the minimum energy required to propagate the impulse along the axon.History and physical examination.Tumor thrombus can invade the renal vein or inferior vena cava resulting in hematogenous dissemination. viagra india pharmacy coli Klebsiella Proteus Pseudomonas Enterobacter and Serratia spp.The recently invented movabletype printing press and the tendency of eminent medical men like Pare to write in the language of the day rather than in scholarly Latin opened the study of medicine and health care to the public giving budding male physicians opportunities in pregnancy and childbirth.Around this time another thrombolytic known as rtPA or recombinant tissue plasminogen activator became one of the first genetically engineered drugs.This gaseous compound was first produced by English chemisttheologian Joseph Priestley in who was also an early pioneer of isolating oxygen.Figure illustrates the different sizes and shapes of muscle nerve fat and epithelial cells.They also tend to magnify making mountains out of molehills where something that was maybe just a slight accidental infraction becomes personal and a very big deal.CHAPTERS TO Ackerman E.M. tarif levitra 10mg Schwab F.ejaculatory duct Tube through which semen enters the male urethra.Interferon therapy Recombinant interferon b a recombinant interferon b b and glatiramer acetate have shown a reduction in relapse rates of and respectively.Dr.It is a summary of different randomized controlled trials that were done.Drugs such as cocaine LSD methamphetaminesThe product of the electric field and the distance over which the field extends is an important parameter which is called potential difference or voltage buy accutane from legal chemist Inherited disorder of variable penetrance of REM sleep regulation i.Note that in our calculation we have neglected the kinetic energy of the moving limbs.Theyre there for a reason and sometimes we use them too much while other times we use them too little.A lowcopper diet may also be recommended. real phiser viagra pills heart transplantation